Projekcie

Projekcie o histórii Vysokých Tatier v rôznych tematických celkoch pre:

  • školy
  • hotelových a kúpeľných hostí

Ponúkame Vám  prezentáciu o VYSOKÝCH TATRÁCH so sprievodným slovom, zameranú na tatranské osady, chaty, ich vznik, dostupnosť a zaujímavosti okolo nich. Pásmo je zostavené zo súčasných pohľadov a doplnené historickými zábermi.

Knižná edícia je zameraná na históriu poznávania a osídľovania Vysokých Tatier.

Najaktívnejším spolupracovníkom a autorom viacerých kníh vydavateľstva bol Ivan Bohuš st. historik, muzeológ, aj ako dôchodca publikačne činný. Autor knižných publikácií kde fotografický materiál nafotil, zozbieral a poskytol syn Ivan , ktorý pracoval v Ústave vied o Zemi v meteorologickom observatóriu pri Skalnatom plese.

Z týchto zdrojov sú pripravené prezentácie, určené všetkým, ktorí majú radi Tatry.

Prednášky s premietaním sú na 45 min, ak sa beseduje  – tak aj dlhšie.

Témy :

  1. História osídľovania  Vysokých Tatier, vznik osád, technické a prírodné rarity, zaujímavé miesta a stavby  až po súčasnosť + oboznámenie o možnosti turistických výstupov na  vysokohorské  chaty, bezpečnosť na horách.
  2. Tatranské chaty – od histórie vzniku prvých prístreškov v dolinách, vznik a zánik niektorých objektov až po dnešný stav s popisom výstupových trás, pohyb v území TANAPu.
  3. Tatry a Spiš – unikátne územie, potulky po známych ale i menej navštevovaných mestách a miestach regiónu. Odporučenia na výlety a poznávacie exkurzie.
  4. Tatranské štíty –  Gerlachovský štít ako najvyšší,  Lomnický štít ako dostupný, Kriváň ako najznámejší, ale pohľady a popisy aj iných štítov, ktoré sú  značené turistickými trasami ale aj vyhľadávané s výstupom za sprievodu  horského vodcu.
  5. Osobnosti Vysokých Tatier – vedci, lekári, spisovatelia, umelci – nachádzali tu domov alebo pobyt na inšpiráciu a zapísali sa do histórie Tatier.

Podľa Vašich predstáv a záujmu – vytvorenie novej témy